Blog

Mieszkanie idealne dla singla

Nawet jeżeli nie masz jeszcze rodziny i dzieci, warto abyś pomyślał o zakupie mieszkania. Własne lokum daje nie tylko komfort oraz niezależność. Jest też doskonałą inwestycją na przyszłość. Ofert na rynku nieruchomości dedykowanych singlom jest naprawdę sporo. Można wybierać wśród przeróżnych lokalizacji, w szerokim przedziale cenowym oraz zdecydować się na optymalną dla siebie przestrzeń. Jak […]

Tanie mieszkania dla rodzin z dziećmi

Własne cztery kąty dla rodziny, w której pojawiły się dzieci, to priorytetowa sprawa. Poczucie niezależności to tylko jedna z zalet bycia właścicielem mieszkania. Liczy się komfort wszystkich domowników, a także możliwość życia w miejscu, gdzie każdy ma swoją przestrzeń do odpoczynku, nauki i zabawy. Ceny nieruchomości mogą jednak przyprawić o zawrót głowy. Alternatywą są tanie mieszkania […]

Dom czy mieszkanie – co wybrać?

Jeszcze nie tak dawno, chcąc posiadać nieruchomość w mieście, byliśmy zdani niemalże tylko na “blokowiska”, dodatkowo nie zawsze atrakcyjne wizualnie i komfortowe do życia. Dziś jednak część deweloperów ma w swojej ofercie zarówno budynki wielomieszkaniowe (chociaż niepodobne wcale wspomnianych wcześniej blokowisk), jak i domy jednorodzinne. To gwarantuje nam większą elastyczność w wyborze opcji, które lepiej […]

Cechy nowoczesnych osiedli mieszkaniowych

Kupując dom lub mieszkanie, coraz większą wagę przywiązujemy do cech takich jak estetyka całego budynku, funkcjonalność rozwiązań zastosowanych w obszarach wspólnych, a także dostępność do przestrzeni zielonych wokół nieruchomości.

Metraż mieszkania. Jak go oszacować?

Wielkość mieszkania będzie mieć nie tylko wpływ na kwotę jaką uiścimy deweloperowi za jego zakup. Metraż to także czynnik mający bezpośredni wpływ na nasz komfort użytkowania przestrzeni domowej, szczególnie jeśli będzie ona wykorzystywana przez więcej niż jedną osobę.

Doświetlenie mieszkania i domu. Od czego zależy?

Przy zakupie domu lub mieszkania, zastanawiamy się nad tym, jak mocno będą one oświetlane przez promienie słoneczne w ciągu roku, choć dla wielu z nas nie jest to kwestia priorytetowa.

Co wpływa na cenę mieszkania?

Ceny mieszkań mogą mieć ogromną rozpiętość, czasami nawet do kilku tysięcy różnicy w cenie za metr. Nawet przy niewielkim mieszkaniu może to powodować znaczną różnicę w kwocie, jaką zapłacimy ostatecznie za nieruchomość. Może to nas bardzo zastanawiać, że czasami z pozoru tak samo wyglądające mieszkania o podobnym metrażu, różni tak bardzo ich wartość. Z czego […]

Czym jest stan deweloperski?

Stan deweloperski to określenie, które nie jest klasyfikowane jedną, obowiązującą definicją i może zależeć od standardu nieruchomości lub firmy zajmującej się realizacją inwestycji. Istnieją jednak pewne elementy wspólne, czyli takie, które powtarzają się w  realizacjach zdecydowanej większości deweloperów. Co najczęściej oznacza pojęcie stanu deweloperskiego?

Dom jednorodzinny – Twoja oaza spokoju.

Dom jednorodzinny to miejsce idealne dla każdej rodziny. Zapewnia wszystko to, co niezbędne do szczęśliwego życia. Bez względu na wielkość, kształt i wykończenie domy jednorodzinne charakteryzuje spokój, prywatność i przestrzeń, której nie doświadczymy w żadnym innym typie budownictwa. To świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie niezależność.

Czy warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Zakup mieszkania to poważna inwestycja. Rynek nieruchomości jest zróżnicowany, dlatego przed podjęciem decyzji, należy zastanowić się jakie mieszkanie będzie najtrafniej spełniało nasze oczekiwania.